Reiki pamatlicējs 
Mikao Usui
1865 - 1926

 Nedaudz par Reiki

Jebkuras metodes pamatā ir kaut kādi priekšnoteikumi, kuru ieviešana ir vienlīdz nepieciešama visiem. Reiki nav izņēmums. Šajā pašlaik pastāvošajā Reiki sistēmā balstamies uz formulējuma "Pieci principi", kurus formulēja Mikao Usui. Tos viņš neizgudroja, viņš tos apjauta ilgas meditācijas laikā, kad Reiki enerģija sāka plūst pa viņa ķermeni. Ar šiem noteikumiem viņš iepazīstināja savus studentus, norādot uz to obligātumu. Šie pieci principi ir Usui Reiki Ryoho sistēmas dvēsele un ētiskais kodols, saīsinātā veidā tie pārstāv morālo vērtību visdziļāko filozofisko nozīmi, uz kuru cilvēks paļaujas savā garīgajā attīstībā. Piecu principu vienojošā saikne ir vārdi: „Tieši šodien”.

  1. Tieši šodien nedusmojies!
  2. Tieši šodien neraizējies!
  3. Tieši šodien esi pateicības pilns!
  4. Tieši šodien pilnībā velti sevi darbam!
  5. Tieši šodien esi labestīgs pret citiem!

Reiki dzīves principi nav morāli postulāti, tie drīzāk ir pārdomu objekti, kas parāda, kas mums personīgi ir svarīgs un kur mēs bloķējam savu ceļu. Ir ļoti svarīgi sajust viņu iekšējo kvalitāti, būtību un pielietot to mūsu personīgajā dzīvē. Lai mainītu cilvēka dzīvi, ir jāmainās viņa domāšanai. Visi šie principi vienlaikus ir gan vienkārši, gan sarežģīti. Šeit viss ir skaidrs un vienlaikus nesaprotams. Likumu izpratne un piepildīšana nāk ar pieredzi, kad Reiki dziedinošā mūzika aptver visu praktizētāja dabu. Arī Tu vari pievienoties Reiki speciālistu pulciņam, apgūstot zināšanas un prasmes LiriMassage Reiki skolā Spied šeit

 

 Kas ir Reiki?

Reiki ir sena sevis, dvēseles un dzīves dziedināšanas harmonizācijas sistēma, kas palīdz uzlabot un stiprināt veselību. Tā ir meditācijas, relaksācija un atpūta prātam un ķermenim. Tās pirmsākumi atrodami simtiem gadus atpakaļ. Reiki dziedināšanas principa pamatā ir darbs ar enerģijām. Dzīves atjaunošana, stresa mazināšana un enerģijas plūsmu saskaņošana, kas sniedz acīmredzamus rezultātus pat "neārstējamu" slimību dziedināšanā. Reiki ir lieliska pašpalīdzības sistēma. Reiki ļauj jums sazināties ar enerģiju, kas caurstrāvo visu dzīvi, un māca jums iemīlēt sevi no jauna. Tas palīdz mazināt mākslīgi izveidoto plaisu starp cilvēku un dabu, lai cilvēks varētu dzīvot harmonijā. Tas ir dabisks veids, kā stimulēt dzīvības enerģijas plūsmu caur mūsu ķermeni, pieskaroties plaukstām. Mūsu rokas ir enerģijas akumulatori. Reiki enerģija ir universāls dzīvības spēks, kas nepieciešams ikvienai dzīvai būtnei uz Zemes, lai tā normāli darbotos, dzīvotu un augtu. Tā deficīts ir iemesls ciešanām no jebkuras slimības, ilgam atveseļošanās periodam un jaunām dzīves problēmām. Visums ap mums ir piepildīts ar šo enerģiju. Šis enerģijas avots dod mums dzīvību. Reiki ir dabiska dziedinoša enerģija. Tas plūst spēcīgā koncentrētā formā caur to, kurš pārraida Reiki.

Fiziskais ķermenis, kas mūs bieži informē par veselības stāvokli, ir tikai ļoti sarežģīta cilvēka ķermeņa daļa. Reiki terapija dziedina cilvēka ķermeni kopumā. Slimības cēloņi var būt ļoti dažādi, taču galvenās fiziskās slimības ir "Bloki" enerģijas plūsmā. Ja cilvēka ķermenis novājinās un slimība "materializējas" fiziskajā ķermenī, Reiki enerģija caur dziednieka rokām Reiki seansa laikā atjauno organisma dabiskās spējas sevi dziedēt, attīra ķermeni no negatīvās enerģijas un atjauno tā ķermeņa funkcijas. Reiki palīdzībai nav robežu. Pirmkārt, Reiki atjauno ķermeņa spēku, stiprina imūnsistēmu, nervu sistēmu, uzlabo vielmaiņu, attīra ķermeni no piemaisījumiem, toksīniem, emocionālās un intelektuālās pasaules paliekām - mazina stresu, uzlabo darbaspējas, miegu un dziedina vecās emocionālās un fiziskās traumas. Palielinoties pozitīvās enerģijas daudzumam, slimības atkāpjas.

Reiki terapija palīdz atgūties pēc operācijas, zāļu kursa, starojuma. Ir reizes, kad Reiki dziednieka enerģija ietaupa cilvēkus, kuri vairs nespēj dot cerību tradicionālajai medicīnai. Reiki enerģija ir pozitīva beznosacījumu mīlestības enerģijas plūsma, tā sniedz personai palīdzību visos līmeņos. Dziedina cilvēka apziņu, atklājot patiesos slimības cēloņus - pozitīvas ticības trūkumu un uzkrāto negatīvo enerģiju. Pēc pārstrādes šī problēma var neatkārtoties, ja cilvēks saprot tās parādīšanās iemeslu garīgā līmenī - viņš stiprināja ticību un attīstīja pozitīvu domāšanu. Būtiskās enerģijas plūsmas harmonizēšana ir vēl viens solis jūsu garīgajā attīstības ceļā. Reiki var palīdzēt saprast un atrisināt sarežģītas dzīves situācijas, organizēt sarežģītas attiecības un sasniegt lolotus sapņus. Reiki atklāj cilvēka radošo potenciālu, palīdz atklāt un atklāt pat zemapziņas spējas un slēptos talantus. Reiki prakse dod cilvēkiem iespēju kļūt par sava likteņa radītāju un sasniegt savus mērķus dažādās jomās. Kopā ar Reiki mūsu dzīvē ienāk vairāk vitalitātes, panākumu, mīlestības pret sevi un visu dzīvo.

 

 Kā mums Reiki var palīdzēt?

Kad dodaties pie ārsta, viņš, pirmkārt, izskata jūsu sūdzības - iekaisis kakls, gremošanas traucējumi, bezmiegs utt. Kad dodaties pie Reiki praktizētāja, viņš jūs redz kā cilvēku, kurš cieš no kādas slimības (vai cilvēku, kuram nav sūdzību, bet zina, kas tās būs, ja viņš pats par sevi nerūpēsies). Reiki speciālists, visticamāk, noliks rokas uz jūsu sāpošās ķermeņa daļas. Bet ar to viņš neapstāsies. Viņš novietos uz plaukstas, piemērojot dažādas roku pozīcijas, uz jūsu galvas, ķermeņa priekšpuses un aizmugures. Vietās, kur atrodas dziednieka rokas, jūs varat pamanīt dažādas sajūtas. Reiki universālā dzīvības enerģija ir sajūtama kā patīkams siltums un atsevišķos gadījumos pat karstums plaukstās, pēdās un pat visā ķermenī. Dažreiz sajūtas var būt vieglas tirpšanas vai vibrācijas formā. Pēc tam nāk spilgti izteikta viegluma, prieka un miera sajūtas. Ja esat cietis no sāpēm, tās, iespējams, mazināsies un, iespējams, vispār izzudīs, pat ja Reiki praktizētājs vēl nav pieskāries sāpīgajai vietai.

Reiki dziedināšana ir enerģijas līdzsvarošana. Dziedināšanas seansa laikā Reiki universālās enerģijas ietekme nerodas ar apzinātu domu palīdzību. Absolūti nav nepieciešams virzīt enerģijas plūsmu ar mentāliem centieniem vai regulēt ar domām. Pietiek tikai atrast vietu uz pacienta ķermeņa, kur nepieciešama enerģija, un enerģija uz šo vietu tiks novirzīta. Ja cilvēkam nepietiek enerģijas, tad tā tiek papildināta. Ja ir pietiekami daudz enerģijas, tad tā tiek vienmērīgi sadalīta visā ķermenī. Cilvēka ķermenis šajā posmā var uzņemt tikai tam nepieciešamo enerģijas daudzumu, kas tam nepieciešama noteiktajā etapā.

Ja cilvēks vienlaikus ārstējas ar tradicionālām metodēm, tad šajā gadījumā Reiki enerģija nebūs šķērslis. Tieši pretēji, Reiki noņems blakusparādības un līdzsvaros uzņemto medikamentu iedarbību un dziedināšana ar rokām ir galvenais līdzeklis Reiki enerģijas pārnešanai no dziednieka uz dziedināmo cilvēku. Slimība ir signāls, ka mēs zaudējam harmoniju starp savu iekšējo pasauli un ārpasauli. Un tam par cēloni var būt, ja mēs tiecamies pēc nepareizām lietām, domājam nepareizas domas vai rīkojamies nepareizi. Vissvarīgākais dziedināšanas nosacījums ir pacienta domāšanas maiņa, un, lai mainītu prātu, ir jāmaina sirds. Kad mūs pārņem pozitīvas emocijas, negatīvas domas nekad nerodas. Mums jāmeklē veidi, kā atkal apvienot ķermeni, dvēseli un garu. Ja mēs sākam šo apvienošanās ceļu, tad Reiki paātrina kustību pa šo ceļu, veicina enerģijas plūsmu tur, kur tai ir deficīts, un aizplūšanu no vietām, kur ir pārpalikums. Reiki dziedina dvēseli un ķermeni, kas dod iespēju atgūt harmoniju ar garu.

Pats Reiki process sastāv no mūsu ķermeņa enerģijas līdzsvara dabiskā stāvokļa atjaunošanas, sevis dziedināšanas procesu stimulēšanas un harmonijas atjaunošanas mūsu dzīvē. Tāpat jāsaprot, ka Reiki ir intelektuālā enerģija. Tā plūst tur, kur ir problēma, un dziedē to saskaņā ar visaugstākajām svētībām dotajai personai (un nevis pēc principa “ko es gribu, to arī dod man!”). Tāpēc ar šo enerģētisko vielu nevar manipulēt. Reiki var izmantot gandrīz visās dzīves situācijās. Ar Reiki jūs nevarat nodarīt nevienam ļaunumu. 

 

Kundalini Reiki metode

Tā ir garīgā enerģija, kas iekļūst mūsu astes kaulā. Cilvēka enerģētiskā sistēma ir ķēde, caur kuru enerģija cirkulē mūsos. Šo enerģiju sauc par Kundalini. Kundalini ir mūsu galvenais dzīvības spēks, galvenais evolūcijas spēks, kas atrodas cilvēka ķermenī. Kundalini sauc arī par čūskas spēku, kas tiek attēlots kā čūska, kas satīta mugurkaula pamatnē. Faktiski Kundalini ir spēks, kas tiek aktivizēts cilvēka smadzenēs, kas aktivizē čakras. Tas parasti jūtams mugurkaula pamatnē, pie pirmās čakras. Kundalini ir enerģija, kas atdzīvina, elpo dzīvības spēku un stimulē mūsu ķermeni un prātu - galveno psihobioloģisko spēku. Kundalini enerģija baro visu cilvēka enerģijas sistēmu, liekot vitāli svarīgai enerģijai pastāvīgi cirkulēt. Jau no pirmās iniciācijas kanāli un čakras atveras, iegūstot piekļuvi Zemes enerģijai, kas ir daļa no universālās enerģijas. Pirmā čakra, enerģijas centrs netālu no astes kaula, kalpo kā ieejas punkts Kundalini enerģijas ievadīšanai. Kundalini enerģiju sauc arī par "Ugunīgo Kundalini". Pēc iniciācijas enerģija plūst caur ķermeni, caur galveno enerģijas kanālu un caur Krona čakru. Kundalini atvēršana nozīmē, ka noteiktā laika posmā čakras, ķermeņa daļas un enerģijas kanāli tiek pilnībā notīrīti un čakru bloki tiek noņemti. Šīs Reiki metodes mērķis ir palielināt dziedinošo enerģiju caur pamata čakru, nevis caur kroņa čakru. Kundalini celšanu praktizē joga, un, aktivizējot, tā var notīrīt čakras. Kad Kundalini paceļas, tas var dot jums vairāk miera, laimes un spēka.

Kundalini Reiki metodi izstrādāja dāņu meditācijas meistars Ole Gabrielsens, un tieši pateicoties viņam Kundalini Reiki mācība nonāca pie mums. Mr Gabrielson ir meditācijas meistars un ir palīdzējis tūkstošiem cilvēku atrast lielāku iekšējo mieru un gandarījumu savā dzīvē. Kundalini Reiki galvenās enerģijas ir vērstas uz fiziskā ķermeņa un prāta dziedināšanu un vēlmes pēc intelektuālas augstprātības pārvarēšanu. Metodes mērķis aktivizēt Kundalini, kas ved uz paplašinātiem globālās apziņas, miera, gaismas un mīlestības stāvokļiem, nav nākotnes solījums, bet gan tūlītēja iespēja.

Kā tas darbojas? Aktivizējot Kundalini, tiek stiprināti cilvēka enerģētiskās sistēmas kanāli, un ķermenis ir sagatavots palielināt Kundalini plūsmu. Kundalini pašārstēšanās stimulē vēl vairāk Kundalini aktivitātes, palielinot šī spēka intensitāti. Kad ķermenis un enerģijas kanāli ir gatavi, var tikt galā ar vēl lielāku Kundalini spēku. Jo vairāk mēs spējam koncentrēties un koncentrēt savu apziņu, jo enerģiskāks kļūst Kundalini. Kundalini enerģijas pieaugums var notikt dažādos veidos. Pirmkārt, tas var notikt lēnām, gandrīz nemanāmi, ilgā laika posmā. Pamazām, bet noteikti palielināsies prāta enerģija un asums. Pretējā gadījumā tas var notikt pakāpeniski. Pa to laiku jūs pieredzēsiet tādas parādības kā siltās enerģijas straumes, kas veidojas gar mugurkaulu. Kundalini enerģija var pārsteigt un pārņemt pat visspēcīgākos un labi apmācītos cilvēkus. Vienīgais, ko jūs varat darīt, kad Kundalini spēcīgi pārvietojas pa jūsu ķermeni, ir padoties notiekošā spēkam, nemēģinot pretoties. Kundalini ir stiprāks par to, ar ko jums jātiek galā.

Kundalini enerģijas pieaugums ir ilgs un ilgs process. Citiem vārdiem sakot, jūs varat pārvietoties Kundalini enerģijas palielināšanas virzienā, taču nevarat precīzi paredzēt, kā vai kad tas notiks. Tā kā Kundalini ir galvenais psihofizioloģiskais spēks, visi to kādreiz ir izjutuši - seksuālās izpausmēs, saldos sapņos, kad pasaule šķiet īpaši maģiska un skaista. Izmantojot apmācību, jūs varat palielināt savas spējas sajust pieaugošo Kundalini enerģijas plūsmu un stimulēt šī spēka pieaugumu sevī. Čakras un galvenie enerģijas plūsmas ceļi saņems vairāk vitalitātes un aktivitātes - tie katru dienu atvērsies nedaudz vairāk, kad jūsu ķermenī cirkulēs Kundalini enerģijas plūsma. Kundalini spēks mūs ved uz priekšu, pieprasot ķermeņa attīrīšanu un apziņas stiprināšanu. Pieaugot Kundalini, jūsu dzīvē ir tik daudz izmaiņu. Jūs jūtaties daudz spēcīgāks, aktīvāks, un jūsu jūtu asums palielinās. Kundalini dziedināšana ietekmē visas dzīves jomas. Pārtika garšo labāk, smalkas garšas ir vieglāk pamanīt, krāsas kļūst gaišākas, pieskaras jutekliskāk, mūzikai ir telpa un dimensija utt. Pasaule kļūst dzīvāka, jutekliskāka. Palielinoties jūsu Kundalini enerģijai, jūsu kopējais enerģijas līmenis palielinās. Jūs atradīsit, ka jūs varat pabeigt sarežģītākas loģikas mīklas ar mazāku piepūli. Turklāt jūs, visticamāk, atradīsit, ka vajadzības gadījumā varat ienest papildu enerģiju. Miega modeļi mainās arī, palielinoties Kundalini enerģijas plūsmai. Jums var būt nepieciešams mazāk laika gulēt, jūsu sapņi kļūs neparasti skaidri vai pat paredzami. Kundalini enerģētisko kustību bieži pavada klasiskas somatiskas parādības, no kurām visbiežāk ir siltuma sajūta mugurkaula pamatnē. Šī sajūta var būt ļoti patīkama.

Šī ir vienkāršākā pastāvošās dziedināšanas un pašattīstības sistēmas forma. Atverot, uzlabojot un nostiprinot ķermeņa enerģijas kanālus, jūs varat apzināti novirzīt dziedinošo Reiki enerģiju sev un citiem. Ja ir vēlēšanās pašiem apgūt šo Reiki metodi, varat pieteikties uz mācībām LiriMassage Reiki skolā Spied šeit

 

 Reiki distancētā dziedināšana


Šī dziedināšanas metode darbojas efektīvi neatkarīgi no tā, cik tālu esat no manis. Kas Jums jādara, lai saņemtu distancēto Reiki seansu? Pirms Reiki seansa uzsākšanas apsēdieties pēc iespējas ērtāk. Vislabāk ir atrasties guļus stāvoklī, guļot uz muguras, rokas un kājas nedrīkst sakrustot, mēģiniet nomierināties, atpūsties un elpot vienmērīgi. Pārliecinieties, ka nekas jūs netraucē, varat ieslēgt klusu mierīgu mūziku. Aizveriet acis un ieklausieties savā ķermenī. Dažas minūtes vienkārši domās pievērsieties savām kājām, rokām, galvu, ķermenim, ieklausieties savās izjūtās. Iedomājieties mani it kā es atrastos jums līdzās un lūdziet seansu ar saviem vārdiem. Seanss sāksies nekavējoties. Pēc neilga laika jūs sajutīsit enerģijas plūsmu. Vienkārši pieņem seansu un izbaudi notiekošās izmaiņas. Esi pozitīvs pret sevi, domā labas lietas.

Kādas iespējamās izjūtas. Jūs piedzīvosiet dažādas sajūtas savā ķermenī. Dažreiz šķiet, ka kāds jums pieskaras ar neredzamu roku vai skudriņu un siltuma plūsmu. Izjūtas būs patīkamas. Nebrīnieties, ja seansa laikā aizmigsiet - tas ir normāli. Jūs Reiki enerģiju tad saņemsiet miega stāvoklī. Katrs seanss norit pilnīgi neatkarīgi. Daži jūt enerģijas plūsmu no dažām minūtēm līdz stundai, bet citi nepārtraukti vairākas dienas. Arī tā nav problēma, vienkārši katru dienu pavērojiet savu pašdziedināšanās procesu. Uz Reiki distancētiem seansiem varat pieteikties Spied šeit