Tas varētu Jūs interesēt

Nedaudz par enerģijas centriem - Čakrām

Lielākā daļa no mums uz sarežģītām situācijām reaģē gandrīz vienādi: ar dusmām vai bailēm, tajā brīdī jūtoties pilnīgi neaizsargātiem. Tomēr mēs neapzināmies, ka mēs paši esam savu izjūtu avots. Nepatīkamie notikumi mūsu ārējā dzīvē atspoguļo iekšējās dzīves nelīdzsvarotību. Zināšanas par čakrām iemācīs atrauties no ārējās pasaules sarežģījumiem un koncentrēties uz iekšējo enerģiju - čakru enerģiju, kuras nelīdzsvarotība ir iemesls jūsu dzīves nelīdzsvarotībai.

 Čakras ir mūsu iekšējās pasaules enerģijas atvaru karte, kas nosaka mūsu enerģijas izlietojumu. Ikvienam cilvēkam ir čakras, un visas tās darbojas. Tikai jāatceras, ka čakru darbības efektivitātes pakāpe var ne tikai ievērojami atšķirties dažādiem cilvēkiem, bet arī atšķirties atkarībā no dzīves posma, kurā jūs šobrīd atrodaties. Cik brīvi notiek Visuma enerģijas apmaiņa, tāds ir  jūsu veselības un labsajūtas stāvoklis. Jebkura šīs dzīvībai svarīgās enerģijas uztveres un izpausmes bloķēšana vai ierobežošana radīs tikai ķermeņa sistēmas traucējumus un tiks izteikta slimības, diskomforta, spēka zaudēšanas, baiļu vai emocionālās nelīdzsvarotības formā. Apzinoties un izprotot čakru sistēmu, jūs varat noņemt savus ierobežojumus un sasniegt līmeni, kurā ir viegli atrisināt visas problēmas un grūtības. Ja visas čakras būtu pilnībā atvērtas un strādā normāli, mūsu saikne ar Visumu būtu spēcīga un apzināta. Ja čakra ir bloķēta vai neattīstīta, cilvēkam ir īpašas fiziskas un emocionālas problēmas, kas saistītas ar šo čakru.

Galvenās 7 čakras ir cilvēka enerģētiskie centri, pateicoties kuriem notiek enerģijas apmaiņa starp jums un Visuma enerģiju. Ko cilvēkam dod šie smalkie ķermeņi, kā tie strādā un vispār, priekš kam tie vajadzīgi? Tagad šeit nedaudz apskatīsim katru čakru atsevišķi. Var būt šī  niecīgā informācija jums noderēs un radīsies vēlme dziļāk apgūt čakru zinības, piesakoties uz apmācību kursu LiriMassage Reiki skolā Spied šeit

 

1.Čakra – MULADHARA

 

1.čakra ir mūsu izdzīvošanas centrs, dabisko instinktu centrs. Tā atrodas dzimumorgānu apvidū astes kaula rajonā; sievietēm dzemdes kakla galā vai pie anālās atveres un mugurkaula pamatnes; vīriešiem pa vidu kājstarpei, starp tūpli un sēkliniekiem. 

Kāda ir 1.čakras loma – Šīs čakras pamatloma ir izdzīvošana. Tā veicina cilvēkā pašsaglabāšanās instinktu un drošības sajūtu, vēlmi dzīvot un ticību dzīvei, vēlmi pēc fiziska kontakta. Šī čakra atbild par cilvēka pamata enerģiju, kas veido cilvēka  gribasspēku, fizisko spēku, stabilitātes sajūtu, vēlmi dzīvot, spēju sasniegt mērķus. Orgāni, kuri izmanto čakras enerģiju - Astes kauls, mugurkauls, zobi, nagi, kājas, taisnā zarna, resnā zarna, prostata, iegurņa pamats, starpene, asinis un šūnas uzbūve. 

Izplatītākās izpausmes pie 1.čakras harmonijas trūkuma - Nav vēlēšanās uzņemties atbildību par savu dzīvi. Vainas meklēšana citos. Jebkura veida dusmas, naids. Trūkst vēlēšanās dzīvot, jo neredz savas dzīves mērķi. Cilvēks nīkuļo, jūt sarūgtinājumu, aizvainojumu, nekas viņu neinteresē, veidojas apātija. Iespaids, ka cilvēks lēnām izdziest. Pie ļoti smagiem 1.čakras bojājumiem var iestāties pēkšņa nāve vai paralīze. Vēlme apmelot un nomelnot cilvēkus, kuri ir ko sasnieguši arī tos, kuri ir dzīvespriecīgi un laimīgi .Depresija. Arvien biežāk parādās bailes palikt vienam un nevajadzīgam. Bailes par izdzīvošanas spējām ir viens no 1.čakras bloķēšanas instrumentiem. Briesmu signālu izjūtas, gļēvums, upura loma dzīvē. Ja ir enerģijas pārpilnība, pamata uzmanība tiek pievērsta savu iegribu apmierināšanai, naudas krāšanai, māc bailes to zaudēt. Ja 1.čakrā enerģijas ir par daudz, tas var izraisīt morālu negodīgumu, savtīgumu mērķu sasniegšanai, agresivitāti, negatīvas darbības, bieži vērstas pret bērniem vai vājākiem.

Ieteikumi čakras darbības atjaunošanai - Jāiemācās būt patstāvīgiem, ar dzīves pozitīvu skatījumu. Jāpiestrādā pie savas personības veidošanas. Jāpalielina fiziskās aktivitātes. Sports ir lielisks līdzeklis pirmās čakras līdzsvarošanai. Pie tam, jo sporta veids ir konkurētspējīgāks, riskantāks un fiziski prasīgāks, jo tas ir noderīgāks. Ieteicams arī pārtikā lietot pēc iespējas vienkāršus ēdienus, biežāk atrasties pie dabas. Komunikācijai ar zemi noder jebkura darbība, kas ir saistīta ar dārzkopību, tūrismu, staigāšana ar basām kājām.

 2.Čakra - SVADHISTANA

 

2.čakru mēdz dēvēt arī par sociālo centru un tā atrodas vēderdobuma reproduktīvo orgānu rajonā, mazliet augstāk par krusta kaulu un dzimumorgāniem, divu pirkstu platumā zem nabas. 

Kāda ir 2.čakras loma – Tā veicina radošās spējas, seksualitāti un prieku. Šī čakra gādā ne tikai par bērna ieņemšanu, iznēsāšanu un piedzimšanu - līdzīgā veidā dzimst arī idejas. Dzīves mērķis – baudas un apmierinājuma meklēšana. Vēlme pēc cieņas, atzīšanas. Palīdz sajust dzīves pilnību. Šī čakra vienmēr ir izsalkusi, vienmēr visu grib, kas spēj sagādāt baudu (sekss, alkohols, tabaka, šokolāde, narkotikas u.c.) Dod radošās spējas un gara spēku. Otrā čakra ir mūsu intīmās sajūtas un emocionālie pārdzīvojumi. Justies pievilcīgam un būt spējīgam iegūt visu, ko vien vēlies, ir vēl viena 2.čakras nepieciešamība. Vēlme un spēja novērtēt - lūk, divas otrās čakras formas. Vēlme novērtēt raksturo  koncentrācija uz to, ko vēlaties, bet kas jums nav. Spēja novērtēt, kas ir labākais, ko jūs saņemat no dzīves – ir visaugstākā apziņas izpausmes forma. Tā vietā, lai koncentrētos uz to, ko jums nav, jūs iemācāties izbaudīt pieejamo. Bērni ar līdzsvarotu enerģiju parasti ir ļoti neatkarīgi, tiem ir nevainīga interese, prieks par pasauli, un dzīves entuziasms. Pieaugušie ar līdzsvarotu enerģiju ir radoši, iedvesmojoši, pārliecināti, atklāti, draudzīgi, pauž patiesu prieku par dzīvi un prot veidot attiecības. Viņi ciena citu jūtas un bagātīgi pauž savas. Orgāni, kuri izmanto čakras enerģiju - Iegurņa dobums, dzimumorgāni, urīnpūslis, asinis, limfa, sperma, gremošanas orgāni.

Izplatītākās izpausmes pie 2.čakras harmonijas trūkuma - Domas par baudu aizdzen prom visas citas domas, cilvēks zaudē galvu un pārstāj saprast apkārtējos. Lietas, kas bloķē čakru – Tās ir bailes par savu seksualitāti un seksuālo pievilcību. Galvenā nelīdzsvarotības pazīme otrajā čakrā ir negausīga vēlme pēc seksa, narkotikām, alkohola, ēdiena vai citām stimulējošām izjūtām. Vēl viena nelīdzsvarotības rādītājs ir satraukums par savu ārējo pievilcību. Tāpat jūs varat justies slikti un neērti dažādās sociālās situācijās. Šo sajūtu izraisa jūsu nespēja pareizi uztvert citus. Salīdzinot sevi ar viņiem, jūs vienmēr noniecināt sevi vai apskaužat to, kas citiem ir. Cilvēkiem, kuriem ir nelīdzsvarota 2.čakras enerģija, bieži jūtas nevērtīgi, tiem trūkst garīgu saikņu, ko viņi kompensē ar naudas krāšanu, savas rīcības piedošanu, egoismu, seksuālo neatturēšanos. Pie kā mūs var novest ilgstošas 2.čakras problēmas... Tas var novest pie pārāk intensīvas vai izkropļotas seksuālās dzīves, pie biežas seksuālo partneru maiņas, pie ģimenes un dzimtas turpinājuma problēmām, pie nervu sabrukumiem, dusmām, greizsirdības. Tāpat šādiem cilvēkiem novērojams ieradums dzīvošana nākotnē, pārmērīga mācīšanās, pārmērīga strādāšana, nodarbošanās ar dažādām maģijām un burvestībām. Ja čakra aizveras, tas var izraisīt seksuālās aktivitātes mazināšanos, neauglību, auguma ļenganumu, dažādas ārēji pamanāmas fiziskas slimības, dažādas ar reproduktīvo sistēmu saistītas slimības. Smagākos gadījumos - dzimumnespēja.

Ieteikumi čakras darbības atjaunošanai - Atcerieties: vispirms ir enerģija, tad izpausme. Vienīgais veids, kā panākt līdzsvaru, ir vispirms jāanalizē sevi, nevis jāgaida, kamēr mainīsies ārējā situācija. Jums jāiemācās uztvert cilvēkus tādus, kādi tie ir. Ieteicams nodarboties ar kādu no mākslinieciskās pašdarbības veidiem (dejošanu, dziedāšanu, teātra mākslu utt.). Jāiemācās pašam patikt sev un nekaunēties no citiem. Jāiemācās darbu nodalīt no brīvā laika, jāiemācās veltīt laiciņu savai atpūtai.

3.Čakra – MANIPURA

 

3.čakru mēdz dēvēt arī par saules pinuma čakru, gribasspēka centru, enerģētiskā spēka avotu, varas centru. Tā atrodas saules pinuma rajonā, nedaudz virs nabas.

Kāda ir 3.čakras loma – 3.čakra nosaka, kā cilvēks izmanto savu spēku un spēju valdīt pār emocijām. Šai čakrai ir vēlme tiekties pēc sapratnes. Tās uzdevums ir veidot labas attiecības ar mīļajiem, būt vērīgiem un apzināties paša vērtību pasaulē. 3.čakra ir atbildīga par gribasspēku un motivāciju darbībai vai virzībai uz mērķi, spējām izdarīt pareizo izvēli. Tā ļauj saprast to, kas ārējā pasaulē ir labs un kas nē. Tā dod spēkus aizstāvēt savus uzskatus. Tās pamatraksturojums – turēties pretī likteņa sitieniem. Regulē labklājību, veiksmi biznesā, privātās attiecībās. Dod pienākuma apziņu, dāsnumu. Pārnes uzmanību no materiālās dzīves uz garīgo dzīvi. Ja ir spēcīga 3.čakra, izceļas tādas īpašības kā gribasspēks, augsts intelekts, labas biznesa spējas, čaklums, akurātums, pienākuma apziņa, kā arī tieksme pēc taisnīguma un atmaksa pēc nopelniem. Trešās čakras līdzsvara stāvokli vislabāk raksturo šādi: jūs varat pastāvēt par sevi, kad situācija to prasa, un jums ir pietiekami liels iekšējais spēks, lai vajadzības gadījumā saglabātu pasivitāti. Jūs spējat koncentrēties, lai sasniegtu savu mērķi, un atslābināties, lai izbaudītu rezultātus. Orgāni, kuri izmanto čakras enerģiju - Gremošanas orgāni, akna, liesa, nieres un virsnieres. Veģetatīvā nervu sistēma.

Izplatītākās izpausmes pie 3.čakras harmonijas trūkuma - Neapmierinātība, dusmas. Varaskāre, ietiepība. Vēlme iedvest citos bailes un bijību. Nespēja priecāties par saviem un citu panākumiem. Visa veida mazvērtības kompleksi. Atkarība no vecākiem, vai no autoritātēm. Patika būt mazam, neaizsargātam, vājam un slimam. Nespēja noticēt ne savam , ne citu patiesumam un jūtām. Bailes no ļauniem, nievājošiem, dzēlīgiem, skaudīgiem, varaskāriem un tml. cilvēkiem un situācijām. Tā var izpausties kā pārmērīga citu izmantošana vai arī kā savas gribas nenovērtēšana, mūžīgie enerģētiskie konflikti, skopums, necieņa pret cilvēkiem, viegli pakļaujas svešai ietekmei un bieži iet savu kaitīgo ieradumu pavadā. Nelīdzsvarotība var izpausties divos pretējos virzienos: pārmērīga izmantošana vai arī savas gribas nenovērtēšana. Galvenās nelīdzsvarotības pazīmes 3.čakrā ir  vainas sajūta, kas jums seko, kad esat spiests kādam atteikt;  klanīšanās citu priekšā;  pastāvīgi jūtat sevi upura lomā. Nespēja pastāvēt par sevi un bezpalīdzības sajūta ir šādas nelīdzsvarotības papildu simptomi. Visi šie uzvedības veidi rodas no zema pašnovērtējuma un pašpārliecinātības trūkuma. Lietas, kas bloķē čakru – ļauni, skaudīgi, valdonīgi cilvēki vai situācijas. Šo čakru visvairāk bloķē vainas izjūta – cilvēka nespēja uzņemties atbildību par savu dzīvi un neveiksmēs vainot sevi. Pie kā mūs var novest ilgstošas 3.čakras problēmas... Ja enerģija saules pinuma čakrā ir pārmērīgi liela, cilvēks var būt agresīvs, komandēt mīlošs, materiālists, iedomīgs vai lepns. Var parādīties tādas īpašības kā skopums un negodīga morāle. Bieži novērojama laulības pārkāpšana, necieņa pret līdzcilvēkiem, zādzība, tieksme uz alkoholu, narkotikām, egoisms un pašpārliecība. Ja čakra ilgstoši nav harmoniska, tas var izraisīt arī aknu, kuņģa, divpadsmit pirkstu zarnas, liesas, aizkuņģa dziedzera slimības. Smagākos gadījumos iepriekšminētās slimības saasinātā veidā, ko pavada spazmas un vemšana.

Ieteikumi čakras darbības atjaunošanai - Kā saglabāt sabalansētu 3.čakru? Sabalansēt čakras enerģiju ir sarežģīti. Galvenais, lai dzīve būtu ritmiska, jāievēro dienas režīms, ir jāiet gulēt savlaicīgi un jāsaņem pietiekams daudzums saules enerģijas (piemēram, sauļojoties). Jānodarbojas jomās, kas pašam labāk patīk un padodas, nevis jādzīvo pēc citu ieteikumiem vai noteiktajām normām. Jāiemācās sevi objektīvi novērtēt. Jācenšas visu neuztvert personiski, bet gan vairāk kā faktu vai notikumu. 

 4.Čakra – ANAHATA

 

4.čakru mēdz dēvēt arī par sirds čakru un tā atrodas krūškurvja centra (sirds) rajonā vai starp krūtīm blakus vietai, kur atrodas fiziskā sirds. Tā sākas pie mugurkaula starp 4 un 5 krūšu skriemeli un izstaro enerģiju uz sirdi, plaušām, krūtīm, rokām un plaukstām.

Kāda ir 4.čakras loma – Tā ir līdzcietības un beznosacījuma mīlestības  čakra.Tā ir saistīta ar visiem mīlestības aspektiem, cieņu, prieka un spējām piekāpties, ir saistīta ar mūsu izturēšanos pret citiem un arī pret sevi, saistīts ar laimes hormonu – aizkrūts dziedzeri. Mīlestības apziņa ir sadalīta trīs līmeņos:  personīgajā,  līdzjūtīgajā,  universālajā. Personīgā līmenī pamodināta sirds piedzīvo baudu mīlot savus tuviniekus. Šī ir patiesa sajūta, kas mudina dalīties priekā ar jums tuviem cilvēkiem. Līdzjūtīgajā līmenī jūsu līdzjūtība ir jūtama gan tuvākajiem cilvēkiem, gan tiem, kurus jūs nekad neesat sastapis. Universālajā līmenī jūs esat tikai dažu soļu attālumā no debesu izjūtas uz Zemes. Līdzsvarota enerģijas plūsma stiprina imūnsistēmu, cilvēks izstaro mīlestību, līdzjūtību, ir devīgs, laipns, iecietīgs. 4.čakras pasaule ir mīlestības meklēšana, kas ir skaista visā, kas piesaista jūsu uzmanību. 4.čakras mīlestībai ir tīra uztvere, melodijas prieks, ritms. Šeit nav pretstatu - labais un ļaunais. Šeit ritmi un pretstati viens otru pieņem kā papildinājumu. Orgāni, kuri izmanto čakras enerģiju – Muguras augšējā daļa. Sirds, asinsrite. Plaušas, rokas, āda, acis.

Izplatītākās izpausmes pie 4.čakras harmonijas trūkuma - Disbalanss izpaužas kā fanātiska pieķeršanās, necieņa pret vecākiem, dzīve bez garīguma, cietsirdība, egoisms vai pārspīlēta tieksme atdot. Pārlieku liela fiziskā slodze. Lietas, kas bloķē čakru – Tas ir pārmērīgas bailes zaudēt mīļoto un mīļotos. Pārspīlēta pieķeršanās mīlestībai un atkarībai ir nelīdzsvarotības izpausme, Pirmais rādītājs, kas liecina par to, ka sirds čakrai nepietiek enerģijas, ir sajūta, ka jūs nejūtaties emocionāli piepildīts. Nevariet viegli atvērties apkārtējiem un paust savas jūtas, nespējat dot vai saņemt mīlestību. Bieži sūdzaties par vientulības un atstumtības sajūtu. Nelīdzsvarota enerģija – fiziski tā var izpausties kā sirds un asinsrites kaites vai arī plaušu slimības, kā astma, bronhīts vai citi elpošanas traucējumi. Bloki var veidoties arī no iepriekšējās dzīves pieredzēm. Bērniem no izjukušām ģimenēm bieži ir problēmas ar sirds čakru. Pirmais rādītājs, kas liecina par to, ka sirds čakrai nepietiek enerģijas, ir sajūta, ka jūs nejūtaties emocionāli piepildīts. Pie kā mūs var novest ilgstošas 4.čakras problēmas... Ja sirds čakra ilgstoši bloķēta, pavājinās imunitāte, rodas sirds un asinsvadu slimības, astma, plaušu saslimšanas. Cilvēks jūtas vientuļš, viņu māc skumjas. Pārsātināta čakra signalizē par privātīpašnieciskumu, pārlieku vēlmi rūpēties par kādu, glābt citus, aizmirstot par sevi un emocionāli smacējot citus. Šo čakru visvairāk bloķē skaudība, greizsirdība, skumjas. Mīlestības trūkums dzīvē un saskarsmē ar apkārtējo pasauli. Tieksme gaidīt, lai tas otrs parāda, ka mani mīl, tad es arī mīlēšu. Nespēja izšķirt patiesu mīlestību no izdomātas mīlestības, vai pieķeršanās. Nerēķināšanās ar citiem, egoisms. Uzskats, ka dzīve ir liels cīņas lauks, kur jāprot cīnīties, lai izdzīvotu. Uzskats, ka stiprākajam taisnība. Bailes būt nemīlētam. Bailes zaudēt mīļoto cilvēku.

Ieteikumi čakras darbības atjaunošanai - Jāattīsta sevī vairāk cilvēciskās īpašības. Jāmācās piedot. Jāsaprot, ka apkārtējie ir cilvēki, katrs ar savām vajadzībām,  ka viņu vajadzības un intereses var būt atšķirīgas no mūsējām. Jāiemācās saprast, ka visam ir apļveida kustība un, ka tas ko no sevis palaižam, pie mums arī atgriezīsies.

 5.Čakra – VIŠUDHA

 

5.čakru mēdz dēvēt arī par kakla vai rīkles čakru. Tā sākas pie mugurkaula starp 3 un 5 kakla skriemeli un atrodas kakla skriemeļu rajonā, netālu no balsenes.

Kāda ir 5.čakras loma – atbild par komunikāciju, radošās un runas spējas, iedvesmu, taisnīgumu, inteliģenci. Šī čakra mums sniedz spējas saskatīt savu lēmumu sekas, tāpēc melot sev un citiem kļūst neiespējami. Ikviena negodīga rīcība vai nespēja piedot kavē 5.čakras atvēršanos. Piedodot mēs atgūstam enerģiju no pagātnes. Kakla čakra ir atbildīga arī par mūsu domu procesu, jo lielai daļai domu ir saistība ar vārdiem, valodas apziņu un tās tīrību. Kakla čakra ir patiesības izteikšanas līdzeklis. Tā ir saistīta ar idejām, ideāliem un saziņu, emocijām un domām. Atbild par informācijas uztveri un pielāgošanos. Коntrolē spēju runāt un dziedāt. Vada balss tembru un kustību. Attīsta radošumu. Dod patīkamu mīmiku, bagātīgu valodu, muzikālo dzirdi un balsi, objektivitāti un vieglu adaptāciju kolektīvā. Orgāni, kuri izmanto čakras enerģiju – Elpošanas ceļi, plaušu augšdaļa, bronhi, rīkle, balss saites, žokļi, mēle.

Izplatītākās izpausmes pie 5.čakras harmonijas trūkuma - Pārsātināta čakra izpaužas kā ļaunums, meli, dusmas, kas var būt vērstas pret sevi un citiem. Cilvēks noslēdzas sevī un ir nosliece uz konfliktiem. Psiholoģiskajā līmenī čakras aizsprostošanās var izraisīt apjukumu un neloģisku uzvedību. Lietas, kas bloķē čakru – Rīkles čakru visvairāk bloķē meli, verbāla agresija, arī kautrība, nespēja izteikt savu viedokli, kā arī bailes no saziņas. Ja enerģētiskais centrs bloķēts, cilvēks pastāv uz savu viedokli, kritizē citus, var stostīties, runājot balss ir aizžņaugta, trīcoša. Nelīdzsvarotas enerģijas gadījumā cilvēks bargi vērtē sevi vai arī viņu viegli ietekmē citu cilvēku vērtējums. Vāja vai nelīdzsvarota enerģija var izpausties arī kā stostīšanās vai negodīgums. Apvainošanās. Aizvainojuma turēšana sevī. Visas sajūtas un emocijas, kas aizžņaudz kaklu. Neprasme un nespēja dzīvot savu personisko dzīvi. Nespēja saprast, ko pats grib. Citu cilvēku un sabiedrības vainošana pie tā, ka dzīvē nav sasniegts tas, ko esam gribējuši. Atstumtā izjūtu kultivēšana. Bailes no neizdošanās. Tieksme aprunāt citus cilvēkus, ar noslieci uz kritizēšanu. Pie kā mūs var novest ilgstošas 5.čakras problēmas... Te raksturīgas tādas problēmas izpausmes kā rupjība, bezkaunība, pļāpīgums, tenkas, flirts, netīri seksuāli nolūki, fanātisms, kas var pāraugt ekstrēmismā. Stresa pamatā ir bailes no saskarsmes ar svešiem un negatīvi noskaņotiem cilvēkiem. Ja čakra ilgstoši nav harmoniska, tas var izraisīt vairogdziedzera, rīkles un balss saišu slimības, aizsmakumu, krekšķināšanu, iesnas. Smagākos gadījumos nosmakšana, balsenes tūska, alerģijas.

Ieteikumi čakras darbības atjaunošanai - Ieteicams apgūt saskarsmes psiholoģiju. Vairāk jāinteresējas par kultūru un mākslu.. Jāmācās dzīvē uz lietām paskatīties no pozitīvās puses. Jāsaprot, ka cilvēkam vienmēr ir izvēles iespējas un izvēli izdara viņš pats, nevis kāds no malas.

 6.Čakra – ADŽŅA

 

6.čakru mēdz dēvēt arī par trešo aci, par pieres čakru, intuīcijas čakru. 6.čakra atrodas pierē apvidū starp uzacīm, punkts virs deguna tilta.

Kāda ir 6.čakras loma – Tā ir smadzeņu čakra, kas atbildīga par intelektu. Ja šī čakra ir atvērta, cilvēkam var atklāties ekstrasensorās spējas: gaišredzība, talants paredzēt situācijas, spējas ārstēt citus ar savu biolauku u.c. Tā ir intuīcija, sevis pārvaldīšana, gudrība, sevis apziņa, vizualizēšanas spējas. Čakra pārvalda redzi un atklāsmi: kreisās acs čakra – atklāsmes par pagātni, bet labās acs čakra – par tagadni. Redzamās un neredzamās pasaules izzināšana. Intuīcija, gaišredzība. Ideju rašanās un vēlmju piepildījumu enerģija. Apkārtējās pasaules attieksmes veidošana pret sevi. Orgāni, kuri izmanto čakras enerģiju – Smadzenītes, lielo galvas smadzeņu lejasdaļa. Ausis, deguns, aizdegune, acis. Nervu sistēma, seja.

Izplatītākās izpausmes pie 6.čakras harmonijas trūkuma – Disbalansa izpausme varas kompleksā, paranoiskos un maniakālos simptomos. Lietas, kas bloķē čakru – Pieres čakru visvairāk bloķē ilūzijas, kā arī bailes uzņemties atbildību. Nelīdzsvarota enerģija pieres čakrā liecina, ka cilvēks koncentrējas uz materiālā labuma gūšanu. Viņam var būt augsts intelekts, viņš var pat kļūt iedomīgs par savām prāta spējām, zināšanu bagāžu, taču noraida garīgumu, visu, kas nav izskaidrojams ar zinātniskām metodēm. Ja pieres čakrai nepietiek enerģijas, cilvēks nespēj koncentrēties, domāt, neatveras jaunām idejām, neuzticas intuīcijai, baidās no nākotnes. Psiholoģiskajā līmenī čakras aizsprostojums var izraisīt bezmiegu vai murgus. Pie kā mūs var novest ilgstošas 6.čakras problēmas... Šeit rodas konflikts starp jūtu un prāta pasauli, rodas vēlēšanās saņemt vairāk nekā dot, jūtu un emociju mainīgums un nestabilitāte, neapmierinātība ar savu ārieni, apvainošanās, tieksmes vēlamo uzdot par esošo, nevēlēšanās uzņemties atbildību, vainīgā meklēšana. Nelīdzsvarota enerģija vai pārlieku liela enerģijas plūsma var novest pie garīgām problēmām: pavājinātas koncentrēšanās spējām, uzmanības trūkuma, aizmāršības, apjukuma, māņticības. Ilgstošas 6.čakras līdzsvara problēmas, it sevišķi vēlmju izpausmes pārvēršot galējībās, var nonākt pie ļoti lielām problēmām. Šīs vēlmes zemākie līmeņi tiek realizēti caur narkotikām un alkoholu, maldināšanu, nodevību un dzīvi iedomātā pasaulē. Pie ilgstoši nelīdzsvarotas 6.čakras parādās tādas parādības kā ļaunā pieminēšana, atriebība, negodīgs acu skatiens un sliktas domas, egoisms, savtīgums, ilūzijas, paaugstināts pašnovērtējums, nosacītība un nežēlīga sekošana noteikumiem. Pārkāpumi izpaužas. varas, paranojas un mānijas stāvokļu kompleksā. Ja čakra ilgstoši atrodas nelīdzsvarotā stāvoklī, tas var izraisīt galvassāpes, meningītu, depresijas, encefalītu. Smagākos gadījumos insults, paralīze vai nāve.

Ieteikumi čakras darbības atjaunošanai - Jāmācās dzīvot saskaņā ar savu sirdsapziņu. Jāprot pateikties par visu labo, ko cilvēki un dzīve mums dod. Jāizprot vārdu: pateicība, pazemība, cieņa un pietāte - nozīmi.

7.Čakra – SAHASRARA 

 

7.čakru mēdz dēvēt arī par vainaga čakru, kroņa čakru, garīguma čakru. Šo centru vai vietu sauc arī par lotosu ar tūkstoš ziedlapiņām. Tā atrodas uz galvas virsmas, tā saucamā „avotiņa” rajonā.

Kāda ir 7.čakras loma – Vainaga čakras uzdevums ir sasniegt svētlaimi un savienoties ar Augstākajiem spēkiem. 7.čakra ir atbildīga par cilvēka garīgumu, reliģiozitāti un saikni ar Visumu, no kurienes uztver informāciju un notiek informācijas apmaiņa. Tieši šī čakra uztver kosmiskās enerģijas plūsmu. Orgāni, kuri izmanto čakras enerģiju – Lielās galvas smadzenes, galvaskauss. Hipofīze.

Izplatītākās izpausmes pie 7.čakras harmonijas trūkuma – Disbalanss izpaužas spēka zudumā, depresijā, emocionālā trulumā. Psiholoģiskajā līmenī čakras aizsprostojumi izpaužas kā nespēja pacelties virs ikdienas problēmām un atsvešināšanās no ārpasaules. Lietas, kas bloķē čakru – bailes un neticēšana saviem spēkiem. Pie kā mūs var novest ilgstošas 7.čakras problēmas... Pārāk augsta enerģētiskā centra aktivitāte vai garīgā augstprātība, pārākuma apziņa, bet visvairāk šo čakru bloķē lepnība. Rodas problēmas kā ateisms, Augstāko spēku noliegšana, fanātisms, trulums, inerta autoritārā domāšana, savtīgums, tendence barot citus ar ilūzijām. Nespēja noticēt, ka ikviens cilvēks var garīgi attīstīties un, ka visiem piemīt dažāda veida spējas. Trūkst sava dzīves mērķa. Bailēs no smalkās pasaules būtnēm un parādībām. Ja čakra ilgstoši atrodas nelīdzsvarotā stāvoklī, tas var izraisīt psihiskās slimības, neirozes. Smagākos gadījumos psihozes, afekta stāvokli.

Ieteikumi čakras darbības atjaunošanai - Jāsaprot, ka visam jābūt līdzsvarā- gan materiālajām vērtībām, gan garīgajām vērtībām, tik pat daudz laika cik cilvēks velta materiālo vērtību uzkrāšana, jācenšas veltīt arī savai garīgajai attīstībai.

Bailes, kas atrodas vienā čakrā var kombinēties ar bailēm, kas “sēž” citās čakrās. Vienas no vislielākajām bailēm šobrīd ir bailes par nākotni. Šīs bailes cilvēkos mākslīgi uztur ziņas par ekonomisko haosu, noziedzību, nelaimes gadījumiem, ugunsnelaimēm, cilvēka neaizsargātību likuma priekšā un politiskajās situācijās, dabas kataklizmās, terorisma draudos utt. Tas viss rada un veicina bailes un vēlāk arī slimības. Ja cilvēkam ir nosliece uz bailēm, tad domājot par slikto, situācija tikai vēl pasliktinās un neuzlabojās. Ir vērts atcerieties un neaizmirst, ka aiz labiem notikumiem seko slikti notikumi, bet AIZ SLIKTIEM NOTIKUMIEM SEKO LABI NOTIKUMI.